Contact

GRANÜL KESME MAKİNASI

Granül Kesme Makinalarında PE, PP, PS, ABS cinsi plastikler otomatik olarak granül formunda kesilmektedir. Extruderden gelen plastik eriyik Granül Kesme Makinasının aynasından geçtikten sonra bıçaklar tarafından granül formunda kesilir ve su haznesine dökülür. Su haznesinde yüzeysel olarak soğuyan ve sertleşen granüller su akışı kullanılarak el değmeden entegre kurutma santrifüjüne aktarılır. Granül Kesme Makinası bıçak hızı invertör kontrollüdür ve granül uzunluğu bıçak hızı değiştirilerek ayarlanabilir. Kesme aynasının delik sayısı, delik çapı ve delik dizilim geometrisi farklı plastik türlerine ve kapasiteye göre ayarlanmaktadır.

Entegre kurutma santrifüjü ebatları kapasiteye göre değişmektedir. Kurutma santrifüjü haznesinde bulunan buhar fanı ile kurutma esnasında gövdede oluşan nemli hava tahliye edilir ve kurutma etkisi yükseltilmektedir.

Granül Kesme Makinası komple AISI 304 paslanmaz çelik malzemeden imal edilmektedir. Farklı plastik cinsleri için özel alaşımlı ve kaplamalı kesme aynası ve kesme bıçakları kullanılmakta, parçaların hizmet ömrü maksimum seviyeye çıkarılmaktadır. Hareketli gövde parçaları sayesinde bakım işlemleri kolay ve çabuk yapılabilmektedir.

DİKEY KESME GK200
GK250 GK430
KURUTUCU SANTRRİFÜJ Ø200x1000 Ø250x1500 Ø430x1500
KURULU GÜÇ (kw)* 17 21 28
BUHAR FANI O O S
MAKSİMUM KAPASİTE (kg/s)* 400
800 1500

S: Standart  O: Opsiyonel

 
Teknik bilgiler sadece bilgi amaçlı verilmiştir. Üretici katalog değerlerini bilgi vermeden değiştirme hakkına sahiptir.

* İşlenecek plastik cinsine, formuna, MFI değerine ve filtrasyon hassasiyetine göre farklılık gösterebilir.