Contact

Granül Kesme Makinalarında PE, PP, PS, ABS cinsi plastikler otomatik olarak granül formunda kesilmektedir. Extruderden gelen plastik eriyik Granül Kesme Makinasının aynasından geçtikten sonra bıçaklar tarafından granül formunda kesilir ve su haznesine dökülür. Su haznesinde yüzeysel olarak soğuyan ve sertleşen granüller su akışı kullanılarak el değmeden entegre kurutma santrifüjüne aktarılır. Granül Kesme Makinası bıçak hızı invertör kontrollüdür ve granül uzunluğu bıçak hızı değiştirilerek ayarlanabilir. Kesme aynasının delik sayısı, delik çapı ve delik dizilim geometrisi farklı plastik türlerine ve kapasiteye göre ayarlanmaktadır.

Entegre kurutma santrifüjü ebatları kapasiteye göre değişmektedir. Kurutma santrifüjü haznesinde bulunan buhar fanı ile kurutma esnasında gövdede oluşan nemli hava tahliye edilir ve kurutma etkisi yükseltilmektedir.

Granül Kesme Makinası komple AISI 304 paslanmaz çelik malzemeden imal edilmektedir. Farklı plastik cinsleri için özel alaşımlı ve kaplamalı kesme aynası ve kesme bıçakları kullanılmakta, parçaların hizmet ömrü maksimum seviyeye çıkarılmaktadır. Hareketli gövde parçaları sayesinde bakım işlemleri kolay ve çabuk yapılabilmektedir.

YATAY KESME GKY 380
GKY 450
KESME HAZNE ÇAPI 380
450
KURUTUCU SANTRİFÜJ Ø270x730 Ø320x730
KURULU GÜÇ (kw)* 21 25
SARSAK ELEK EBATI (mm)* 400x2100
530x2100
MAKSİMUM KAPASİTE (kg/s)* 700
1200

S: Standart O: Opsiyonel

Teknik bilgiler sadece bilgi amaçlı verilmiştir. Üretici katalog değerlerini bilgi vermeden değiştirme hakkına sahiptir.

* İşlenecek plastik cinsine, formuna ve MFI değerine göre farklılık gösterebilir.